Ohlasy z výlovu dolního rybníka v Dubovicích

 V sobotu 16. října 2010 se v Dubovicích uskutečnil výlov rybníka. Ryby byly do tohoto rybníka nasazeny před 2 roky po jeho vybagrování, které proběhlo v červnu 2008. Počasí nám docela přálo - mohlo pršet mnohem více. Rybník začal porybný Pavel Höfer vypouštět v pondělí tak, aby se mohly ryby klidně stahovat do větší hloubky. V sobotu v 7:00 ráno jsme začali odpouštět poslední část vody, která byla třeba odpustit.

 Okolo 9:30 se začalo s výlovem samotným za hojné účasti diváků. Samotný výlov trval asi hodinu. Poté byl zahájen prodej ryb. Prodalo se cca 40 kaprů o průměrné hmotnosti 2 kg na kus.

 Cca 75 kaprů o hmotnosti 1,5 kg bylo vráceno zpět do rybníka, který jsme ihned po výlovu začali napouštět. Rovněž byly do rybníka vráceny 3 větší kusy kaprů (6 kg; 6,5 kg; 7,5 kg), které tam snad vydrží do příštího výlovu. Rovněž byla puštěna zpět většina Tolstolobiků a Amurů.

 Děkuji všem, kteří pomohli při výlovu i divákům a kupujícím, kteří umožnili to, že se nám výlov tolik líbil a měl smysl. A rovněž děkuji Pavlu Höferovi, který celé 2 roky ryby krmil a staral se o ně.

 Na fotky z této akce se můžete podívat ve fotogalerii.